Contact Us Site Map rss

برادران لاونشتاين

بيوگرافي برادران لاونشتاين

گردآوري و ترجمه : شورا جاري

shora.jari@gmail.com

2012/05/29

"كريستوف و ولفگانگ لاونشتاين" (Christoph and Wolfgang Lauenstein) دو برادر دوقلوی فیلمساز و انیماتور 20 مارچ 1962 در هیلدشیم آلمان به دنیا آمدند. پدر آنها پزشک و مادرشان بازیگر تئاتر بود. اين دو تقريباً هر كاري مي كردند با هم بودند.

آنها در سال 1985 در دانشکده هنرهای زیبای هامبورگ مشغول تحصیل شدند. وقتي اولين تجربه هايشان را با ساخت فيلمهاي سوپر هشت انجام مي دادند وسواس زيادي داشتند كه تا حد امكان روي همه جنبه هاي كار تسلط داشته باشند. كم كم متوجه شدند كه خيلي آسانتر است تا بازيگرانشان را خودشان ساخته و كنترل كنند تا اينكه از دوستانشان بخواهند براي آنها بازي كنند. پس از شركت در چند جشنواره انيميشن به سرعت فهميدند كه فيلمهايشان بخاطر تكنيكي كه با آن كار مي كردند فيلمهاي خاصي بوده و توجهات را بخود جلب مي كنند. اينگونه بود كه بتدريج به سمت انيميشن كشيده شدند.

اولين فيلمهاي آنها The Strangers در سال 1980 و The Sidetrip در سال 1984 ساخته شدند كه مخلوطي از حركت عروسكها بصورت دستي (شبيه خيمه شب بازي) و استاپ موشن عروسكي بود. اما معروفترين فيلم آنها در زمان تحصیلشان ساخته شد كه "تعادل" (Balance) نام داشت. این انیمیشن برنده جایزه اسکار سال 1989 در رشته انيميشن کوتاه شد. اين موفقيت بزرگ آنها را به چهره اي معروف در دنياي انيميشن تبديل كرد. اين انيميشن كه به سبك استاپ موشن عروسكي ساخته شده بود چهار كاراكتر همسان و همشكل (به سبك كارهاي جياكومتي) را به تصوير مي كشيد كه در فضايي مينيمال و بكت وار روي يك سطح معلق در آسمان در تعادل با هم به سر مي بردند تا اينكه حضور يك جعبه اسرارآميز و تلاش براي بدست آوردن آن تعادل را بر هم مي زند.

Lauenstein Brothersبرادران لاونشتاين با جايزه اسكار

بعد از تعادل همه چشمها به اين دو برادر دوخته شد تا شاهكارهاي ديگري خلق كنند اما برادران لاونشتاين از آن پس بیشتر به ساخت آگهی های تبلیغاتی مشغول بودند ولی از 2008 ساخت انیمیشن را این بار با مشاركت در ساخت انیمیشن های بلند از سر گرفتند.
فيلموگرافي:

2006: The Fall (جلوه های ویژه)

1989: Songlines (ویدئو کلیپ)

1989: Balance

1986: Pithecanthropus Erectus

1984: The Sidetrip

1980: The Strangers
لينكها:

سايت شخصي

پروفايل IMDb - ولفگانگ لاونشتاين

پروفايل IMDb - كريستوف لاونشتاين

پروفايل ويكيپيديا - كريستوف لاونشتاين

پروفايل ويكيپيديا - ولفگانگ لاونشتاين

Share |

آرشیو انیمک