Contact Us Site Map rss

شين آكر

بيوگرافي شين آكر

گردآوري و ترجمه : شورا جاري

shora.jari@gmail.com

2008/09/12

Shane Ackerشين آكر
شين آكر (Shane Acker) کارگردان و انیماتور جوانی که دو مدرک تحصیلی از دانشگاه UCLA دارد هم اکنون در لوس آنجلس زندگی می کند. او در فلوریدا به دنیا آمد و بنا به گفته خودش سراسر کودکیش را به طراحی و کپی برداری از کتابهای کمیک گذراند. او تحصیلات دبیرستانی خود در رشته معماری را همانجا به پایان رساند و سپس وارد دانشگاه UCLA شد و به تحصیل در رشته معماری مشغول گشت. در سال آخر معماری چند واحد اختیاری در زمینه انیمیشن در دانشکده فیلم برداشت و چنان شیفته انیمیشن شد که پس از دریافت مدرک معماری از این دانشگاه به تحصیل در رشته انیمیشن پرداخت.

دانشكده انيميشن اين دانشگاه كه The UCLA Animation Workshop نام دارد همه امكانات يك استوديوي انيميشن سازي را داراست. او در آنجا اين فرصت را يافت كه به افكار خلاقانه خود تجسم بخشد. اولين فيلم او در سال 1999 با عنوان The Hangnail در بيش از 60 فستيوال فيلم و انيميشن در سراسر دنيا به نمايش در آمد و از كانال Sci Fi نيز پخش شد. فيلم بعدي او با عنوان The Astounding Talents of Mr. Grenade نيز در سال 2003 تحسين هاي زيادي را بدنبال داشت. در نهايت پس از چهار سال و نيم تلاش بي وقفه، سومين فيلمش را با عنوان "9" ساخت. فيلمي كه نامزدي اسكار را برايش بهمراه داشت و او را تبديل به چهره اي شناخته شده در دنياي انيميشن كرد.

مدتی قبل از ساخت "9" به همکاری در پروژه "ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه" دعوت شد و بدين ترتيب به Welta Digital پيوست و تجربه کار در کنار بزرگان تجاری را کسب کرد. در حال حاضر وی در مراحل پایانی تولید فیلم بلند "9" که از نسخه کوتاه آن اقتباس شده، به تهیه کنندگی اجرایی تیم برتون به سر می برد.
Shane Ackerشين آكر


فيلموگرافي:


كارگردان:

2008: فیلم بلند 9

2005: فیلم کوتاه 9

2003: The Astounding Talents of Mr. Grenade

1999: The Hangnail


نویسندگی:

2008: فیلم بلند 9

2005: فیلم کوتاه 9

2003: The Astounding Talents of Mr. Grenade


جلوه های بصری:

2003: ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه


فیلمبردار:

2003: The Astounding Talents of Mr. Grenade


تهیه کننده:

2003: The Astounding Talents of Mr. Grenade


انیماتور:

1999: The Hangnailلينكها:

سايت رسمي

پروفايل IMDb

پروفايل ويكيپيديا

Share |

آرشیو انیمک