Contact Us Site Map rss

Atlanta Film Festival

معرفي جشنواره فيلم آتلانتا

گردآوري و ترجمه : امير مقدم

amirmoghaddam.ce@gmail.com

2011/06/20

چهار دهه از پیدایش فستیوال فیلم آتلانتا مي گذرد، یکی از 24 فستیوال موجود در آمریکا که برندگانش به اسکار فرستاده میشوند. فستیوال فیلم آتلانتا که در شهر آتلانتا در ایالت جورجیای آمریکا برگزار میشود بزرگترین و كهن ترین فستیوال در منطقه می باشد و سالانه پذیرای بیش از 25 هزار نفر مخاطب برای کشف بیش از 150 اثر مستقل، بین المللی، انیمیشن، مستنند و فیلم کوتاه از بین بیش از 1800 اثر فرستاده شده از سرتاسر دنیا می باشد. فستیوال فیلم آتلانتا را می توان متمایزترین رخداد در نوع خود دانست، و توسط مجله هاي "Atlanta Magazine"، "Sunday Paper" و "Creative Loafing" به عنوان يكي از ده فستیوال برتر فیلم شناخته شده است. در سال 2008، مدیر اجرایی فستیوال فیلم آتلانتا، افتخار بهترین کارگردان فستیوالی برای فستیوال فیلم ملی را در بالاترین رده ی فستیوال بین المللی فیلم کسب کرد.

ATLFFلوگوي جشنواره

تاریخچه:
فستیوال فیلم آتلانتای 365، که در مرکز هنر، فرهنگ و تجارت قرار گرفته، با سرآمد شدن در تجربه گروه های اشتراکی، پرورش تبادل رایگان ایده ها، و بسترسازی برای توسعه ی یک صنعت پر رونق به تصاویرمتحرک معنی می بخشد. سابقه ی این سازمان به تاسیس نهاد اولیه ی آن تحت نام "مرکز فیلم و ویدیوی ایمیج" در سال 1967 بر می گردد که بنا به نیاز به تجهیزات، شبکه سازی، انتشار اطلاعات، و پشتیبانی هنرمندان و تهیه کنندگان در جورجیا پا به عرصه ی وجود نهاد.

پس از گذشت 4 دهه، سازمان به مرور، به فستیوال فیلم آتلانتا 365 توسعه پیدا کرد، همراه با ماموریتی برای هدایت گروه ها برای اکتشاف خلاقانه و فرهنگی به وسیله ی تصاویر متحرک. برنامه های سالانه نظیر نمایش روی پرده، رخداد ها، بحث و نظر ها، کارگاه های آموزشی، پنل ها، و فعالیت های آموزشی که توسط وب سایت خود فستيوال (AtlantaFilmFestival.com)، شبكه اجتماعی تويتر (Twitter:@ATLFilm365) و فيس بوك Facebook.com/AtlantaFilmFestival)) صورت مي گيرد، بسترهایی را برای ساخت گروه های اجتماعی برای علاقه مندان به فیلم و پشتیبانان فیلم سازی فراهم می کند.

فستیوال فیلم آتلانتا (ATLFF) از جمله معدود جشنواره هايي ست كه برندگان آن بصورت اتوماتيك به اسكار معرفي مي شوند. اين فستيوال برای اولین بار در سال 1976 و پس از آن همه ساله در ماه آوریل، این فستیوال شاهد نمایش حیطه های گوناگون از فیلم های مستقل، شامل فیلم هایی از ژانر ترسناک و علمی-تخیلی میباشد. از سال 2008، این فستیوال جایزه ی "هلوی صورتی" را به بهترین فیل ژانر LGBT (لزبین، گی، بایسکشوال، ترانس) که توسط هیئت داوران هلوی صورتی انتخاب میشود، اهدا می کند. فيلم "حسابدار" جایزه ی آکادمی برای بهترین فیلم کوتاه زنده را در سال 2002 پس از واجدالشرایط شدن در فستیوال فیلم آتلانتا در سال 2001، کسب کرد.

انتقال به سینمای هنر مرکزشهر لندمارک:
در سال 2007، فستیوال آغاز همکاری خود با سینمای هنر مرکزشهر لندمارک را برای مرکزیت بخشیدن و انتقال فستیوال به مرکز شهر، آغاز کرد، این مکان تبدیل به قلب هنرهای شهر آتلانتا گردید و محلی شد برای اسکان بخش وسیعی از رستوران ها، بارها، و مغاره ها. این تغییر همچنین باعث شد که فیلم سازان شرکت کننده و اعضای شنوندگان فرصت بیشتری را برای مشارکت و حضور در هزاران پنل، خواندن نمایشنامه های سینمایی، نقد و بررسی فیلم و جشن هایی که فستیوال را همراهی می کنند، پیدا کنند.

ATLFFسالن جشنواره

نمایش بر روی پرده فستیوال فیلم آتلانتا معمولا همراه با سخنراني تك تك فیلم سازان است که فرصت های مناسبی را برای شنوندگان، مخاطبان و هنرمندان برای همکاری، مشارکت و آشنایی فراهم میسازد. از مهمانان اخیر این فستیوال می توان به جاش برولین (No country for old men)، ادی ودر(Pearl Jam)، مایکل ایلی (Barbershop)، جاسمین گای (Different World)، گری آنتونی ویلیامز (Malcolm in the Middle)، پاولی کریس مور (Good Will Hunting)، هاوارد زین (The Peoples’ History of the United States)، رای مک کینون (The Blind Side)، والتون گوگینس (The Shield)، مارگارت چو (Drop Dead Diva)، جف فاکسوورتی – کمدین ، پاولی پِرت (NCIS)، تیچینا آرنولد (Everybody Hates Chris)، جان سیلس (Passion Fish)، هال هارتلی (Simple Men)، کارلوس کارون (Rudoy Cursi)، و پترسون هود (Drive-by Truckers) اشاره كرد.

با کنار هم قرار دادن مخاطبان و همچنین حضور فیلم سازان، فستیوال فیلم آتلانتا 365 موقعیت منحصربفردی را برای گسترش و ارتقاء خطوط فکری هم مخاطبان و هم هنرمندان فراهم می سازد.


اطلاعات تماس و لينكها:

وب سايت رسمي جشنواره

ايميل: info@atlantafilmfestival.com

آدرس: Atlanta Film Festival 365, 535 Means Street, Suite C, Atlanta, GA 30318

تلفن: 0014043524225

فكس: 0014043520173Share |

آرشیو انیمک