Contact Us Site Map rss

Newport Beach Film Festival

معرفي جشنواره فيلم نيوپورت بيچ

گردآوري و ترجمه : شورا جاري

shora.jari@gmail.com

2012/10/17

NPBFFلوگوي جشنواره
فستیوال فیلم نیوپورت بیچ (Newport Beach Film Festival) كه به اختصار NFBB نيز ناميده مي شود در شهر نیوپورت بیچ کالیفرنیا در آمریکا برگزار می شود.در سال 2012 فستیوال 460 فیلم مختلف را نمایش داد و سالانه بیش از 30 هزار شرکت کننده را جذب جشنواره می کند.

تاریخچه فستیوال:
این فستیوال در سال 1999 پس از شکست فستیوال فیلم دیگری در همین مکان، تاسیس شد. جشنواره نیوپورت بیچ، فیلمهای مستقل زیادی از جهان و آمریکا را نمایش می دهد. از زمان تاسیس تا به حال این جشنواره به رخدادی معتبر و چندفرهنگی تبدیل شده و بیش از 52 هزار شرکت کننده را به ارنج کانتی جذب می کند. با نمایش بیش از 400 فیلم در هشت روز، NBFF باعث گردهم آیی بهترینهای سینمای محلی، جدید و بین المللی و فیلمهای برتر جهان در نیوپورت بیچ می شود. اين فستیوال فیلمهای تحسین شده بسیازی شامل crash (در نخستین نمایش آن در سال 2005)، Dogtown and Z-boys، Dust to Glory، Jewtopia (در نخستین نمایش آن در سال 2012)، Just like the Son، Joint Security Area، Layer Cake، Sexy Beast، The Cove و Spellbound را نمایش داده و نیز به نمایش سالانه فیلمهای کلاسیکی مانند یک ارتباط فرانسوی، بلوار سانست و The Outsiders و پنجاهمین سالگرد کمپانی جیم هنسون می پردازد.

همچنین این جشنواره پیشگام برنامه های اجتماعی توسعه یافته می باشد که در آن با بیش از 30 سازمان غیردولتی در اورنج کانتی از بخش های مختلفی مانند هنر، بهداشت و خدمات انسانی، محیط زیست، آموزش و مسایل کودکان و باشگاههای دانش آموختگان همراه می شود. این برنامه برای هر نهاد در رابطه با ماموریت ویژه آن انجمنی فراهم کرده تا به وسیله رسانه فیلم ماموریتش را گشترش داده و به همراه فستیوال میزبان اکران فیلم می شود.هر نهادی فیلمی را انتخاب می کند که مخاطبان بیشتری را به حوزه فعالیت آن نهاد جذب کند. پیش از نمایش فیلم،به گروههای این برنامه فرصت صحبت کردن و دادن اطلاعات به مخاطبان فیلم داده می شود.

هدف فستیوال:
فستیوال فیلم نیوپورت بیچ تلاش می کند تا بهترین فیلمسازان کلاسیک و معاصر سراسر جهان را در اورنج کانتی گردآورد. این جشنواره که خود را مسوول آگاه سازی عموم به وسیله برنامه طراز اول فیلم بین المللی و نیز فراهم آوردن انجمنی جهت ایجاد تفاهم فرهنگی و ایجاد فرصتهای آموزشی برتر می داند، بر نمایش مجموعه متنوعی از فیلمهای استودیویی و مستقل تمرکز دارد. فستیوال از تولید و توسعه خلاقیت و کارهای سینمای هنری حمایت کرده و از اشتیاق، تخیل و روحیه مستقل هنرمندان بااستعداد استقبال می کند. فستیوال با ائتلاف انجمن محلی و موسسات آموزشی، توجه ها را به آموختن و تقدیر از فیلمها جلب کرده و مردم را از هر سن و با هر پیش زمینه ای به مشارکت تشویق می کند.

جوایز هیات داوران:
- بهترین فیلم بلند
- بهترین بازیگر مرد
- بهترین بازیگر زن
- بهترین کارگردان
- بهترین فیلمبرداری
- بهترین فیلم مستند کوتاه
- بهترین انیمیشن کوتاه
- بهترین فیلم کوتاه داستانی

جوایز مخاطبان:
- بهترین فیلم بلند آمریکایی
- بهترین فیلم بلند خارجی
- بهترین مستند
- بهترین فیلم بلند ورزشی
- بهترین فیلم کوتاه

NewPort Beach FFورودي جشنوارهاطلاعات تماس و لينكها:

وب سايت رسمي جشنواره

ايميل: info@NewportBeachFilmFest.com

آدرس: 4540Campus Drive, Newport Beach, CA 92660, USA

تلفن: 0019492532880

فكس: 0019492532881Share |

آرشیو انیمک