Contact Us Site Map rss

WorldFest-Houston International Film Festival

معرفي جشنواره WorldFest-Houston

گردآوري و ترجمه : شورا جاري

shora.jari@gmail.com

2009/03/28

فستیوال بین المللی فیلم WorldFest-Houston یک فستیوال فیلم سالانه است که به فیلم های مستقل بلند و کوتاه اختصاص دارد و در شهر هوستون تگزاس برگزار می شود.

WorldFest با عنوان Cinema Arts ، كه یک جامعه بین المللی فیلم بود، در آگوست 1961 پایه گذاری شد. این فستیوال سومین فستیوال بین المللی فیلم در شمال آمریکا و قدیمی ترین فستیوال فیلم و ویدئوی مستقل دنیاست و به همین دلیل فیلمهای استودیوهای بزرگ را نمی پذیرد. در آوریل 1968 این فستیوال برای اولین بار به شکل یک مسابقه جهانی کار خود را آغاز کرد. موسس آن تهیه کننده و کارگردان برنده اسکار، هانتر تاد (Hunter Todd ) بود که با هدف ایجاد یک فستیوال فیلم با کیفیت بالا برای فیلمسازان مستقل اقدام به این کار نمود. هانتر تاد بیش از 115 جایزه بین المللی برای خلاقیتهای فوق العاده اش در تولید فیلم دریافت کرده است و کارگردانی، تهیه کنندگی، نویسندگی و فیلمبرداری بیش از 300 فیلم و ویدئو را به عهده داشته است.

WorldFestهانتر تاد (نفر سمت چپ)

هدف این فستیوال شناسایی و تجلیل از برجسته ترین تولیدات فیلم و ویدئو، شناسایی توانایی های درخشان و تقویت توریسم فرهنگی هوستون، توسعه تولید فیلم در منطقه و افزودن به بافت فرهنگی شهر هوستون است. تمام اعضای فستیوال هوستون فیلمساز هستند.

استیون اسپیلبرگ، جورج لوکاس، آنگ لی، ریدلی اسکات، برادران کوئن، دیوید لینچ و برایان دی پالما و بسیاری دیگر از جمله کسانی هستند که جوایز نخست این جشنواره را دریافت کرده اند.

در فستیوال امسال (2009) كه چهل و دومین دوره خود را در 16 تا 25 آوریل برگزار می کند، 55 تا 60 فیلم بلند و 100 فیلم کوتاه برای اولین بار نمایش داده می شوند و بیشترین تمرکز را روی فیلمسازان مستقل دنیا دارد و همچنین یک نمایش ویژه از یک کشور خاص و فیلمهای آن کشور را شامل می شود. در این فستیوال مسابقاتی را نیز برای تولیدات تلویزیونی، مستند، فیلمهای شراکتی و تجاری، فیلمهای دانشجویی و تجربی، آگهی های تلویزیونی، تولیدات فیلم و ویدئو، موزیک ویدئو، رسانه جدید (تعامل دوسویه و وب سایت) و فیلمنامه های تولید نشده برگزار می کند. تمام اکرانها، سمینارها و برنامه ها برای عموم آزاد است.

تمام فیلمهای کوتاه و بلند توسط کارگردانانشان معرفی می شوند و فستیوال سیمینارها و کارگاههای حرفه ای عرضه می کند. در طول 10 روز فستیوال حدود سی هزار نفر از مردم عادی و بیش از 550 نفر فیلمساز بین المللی در آن حضور پیدا می کنند.

Tallinn Black Nightsتنديس رمي

جوایز:
جایزه رمي (Remi ) از کارهای هنرمند بزرگ غرب، فردریک رمینگتون که به خاطر نقاشی و مجسمه سازی از زندگی کابویی در تگزاس و غرب مشهور بود الهام گرفته شده است. دید درخشان او به خوبی نمایانگر روحیه واقعی مستقل تگزاس و غرب است. تندیس Remi بزرگ به برترین کار هر مجموعه اهدا می شود. این برندگان توسط هیات داوران ویژه انتخاب می شوند. جوایز پلاتین، طلا، نقره و برنز به جایگاه اول تا چهارم هر زیرمجموعه اهدا می شود.

شاخه های اصلی فستیوال عبارتند از:
- فیلم و ویدئوی کوتاه مستقل
- فیلم و ویدئوی بلند مستقل
- فیلم و ویدئوی تجربی مستقل
- فیلم و ویدئوی دانشجویی مستقل
- تولیدات تلویزیونی
- آگهی های تبلیغاتی
- فیلمنامه
- موزیک ویدئو
- رسانه های جدید (از جمله وب سایت)


اطلاعات تماس و لينكها:

وب سايت رسمي جشنواره

ايميل: mail@worldfest.org

آدرس: WorldFest-Houston, PO Box 56566, Houston, TX 77256

تلفن: 0017139659955

فكس: 0017139659960Share |

آرشیو انیمک