Contact Us Site Map rss

Baden-Wurttemberg Film Academy

معرفي آكادمي فيلم بادن وورتمبرگ

گردآوري و ترجمه : شورا جاري

shora.jari@gmail.com

2008/03/20

Aardman Animationsلوگوي آكادمي فيلم بادن وورتمبرگ
این آکادمی که به آلمانی Filmakademie Baden-Wurttemberg خوانده می شود، مدرسه فیلم ملی در Ludwigsburg در Baden-Wurttemberg آلمان است.

آکادمی فیلم B-W كه در سال 1991 به عنوان کمپانی عام المنفعه با مسوولیت محدود پایه گذاری شد، امروزه از مشهورترین مدارس بین المللی است. برنامه آموزشی آن، آموزش را با انجام مراحل مختلف ساخت فیلم یا برنامه تلویزیونی همراه کرده و بدینگونه تحصیل در آکادمی فیلم را به تجربه منحصر بفردی تبدیل می کند. بیش از 300 متخصص واجد شرایط حیطه فیلم و رسانه به هنرورزان آموزش داده و از طرحهای آنان حمایت می کنند.

قریب 250 فیلم از ژانرها و سبكهاي متفاوت با برنده شدن جوايز مختلف در فستیوالهای بین المللی توسط دانشجویان عضو کلاسهای فیلمنامه نویسی، کارگردانی (فیلمهای مستند، بلند، تبلیغاتی، علمی و آموزشی)، فیلمبرداری، مونتاژ، انیمیشن، به شکل سریال، رسانه دوجانبه، تهیه کنندگی، موزیک فیلم و طراحی صدا و طراحی تولید تهیه شده است.

گواه جدید فلسفه موفق آموزشی آکادمی فیلم عبارتند از: جایزه پلنگ طلایی فستیوال بین المللی فیلم لوکارنو به "Das Verlangen / اشتیاق" در سال 2002، نامزدی جایزه اسکار بهترین انیمیشن کوتاه در سال 2003 برای "Das Rad / سنگها"، اسکار دانشجویی بهترین فیلم خارجی به فیلم "Nimmermeer / دیگر هرگز" در سال 2007 و بسیاری از جوایز دیگر فستیوالهای داخلی و خارجی.

در سال 2000 تقاضای بین المللی آکادمی فیلم با معرفی کلاسهای تخصصی Ludwisburg/Paris افزایش یافت. در این آموزش یک ساله، 18 اروپایی از مدارس و دانشکده های فیلمسازی با تجارب کاربردی شایسته فارغ التحصیل می شوند که بینش وسیعی نسبت به مسایل مالی، تولید و توزیع کسب می کنند. آنها مهارتهايي در مورد توليد و توزیع فیلمهایشان در بازارهای اروپایی را به دست می آورند.

در سال 2002 آکادمی فیلم Baden-Wurttemberg ، موسسه انیمیشن، جلوه های بصری و تولیدات کامپیوتری خود را راه اندازی کرد. اساساً این موسسه در مورد محتوا، تشکیلات و بودجه خود مستقل است و موسسه مسوولیت آموزش همه دانشجویان دوره های انیمیشن برای مراحل کامپیوتری پس از تولید همه طرحهای تولیدی در آکادمی فیلم و نیز سازماندهی fmx سالانه _ کنفرانس بین المللی انیمیشن، مفاهیم، واقعیت و محتوا در اشتوتگارت را به عهده دارد.

دوره های موسسه انیمیشن در زمینه های متعددی فعالیت دارد. هرکدام از این زمینه های اصلی فرصتهای بیشماری برایتخصصهای مختلف ایجاد می کند: تولید فیلمهای انیمیشن کوتاه، خلق جلوه های ویژه، توسعه انیمیشن های جدید کامپیوتری، تولید انیمیشن های شخصیت محور و کارگردان فنی. همه طرحها با همکاری نزدیک دانشجویان سایر بخشهای آکادمی فیلم تحقق می یابند.Exteriorنماي خارجي

تاریخچه آکادمی فیلم Baden-Wurttemberg (خلاصه ای از مراحل مهم پیشرفت آکادمی):

1991:

آکادمی فیلم Baden-Wurttemberg توسط پروفسور Albercht Ade به عنوان موسسه کاملاً وابسته به ایالت دولتی Baden-Wurttemberg تاسیس شد. در 14 اکتبر دوره ها برای 25 دانشجو در ترمهای معین آغاز شدند.


1993:

660 تقاضا نامه برای سال تحصیلی 94/1993 ثبت شد. 68 نفر توسط بورد پذیرش در آکادمی پذیرفته شدند. آکادمی فیلم به محوطه دانشگاهی Mathildenareal نقل مکان کرد که شامل ساختمانهای Mathildenstrasse و Alleenstrasse و نیز سینمای Caligari می باشد که روزها در دست آکادمی و بعدازظهر ها به عنوان سینمای عمومی از دسته سینماهای Kinokult Arthouse استفاده می شود. کافه Blauer Engel نیز در این سال افتتاح شد. این کافه به عنوان غذاخوری دانشجویان و نیز برای استفاده عموم مي باشد.


1994:

تأسیس انجمن توسعه آکادمی که اکنون بیش از 220 عضو دارد. آکادمی فیلم نخستین فستیوال فیلم های کوتاه اروپایی Ludwigsburg که در سینمای کالیگاری برگذار شد را راه اندازی کرد. این رویداد تبدیل به جشنواره فیلمهای کوتاه Ludwigsburg European Short Film Beinnale گشت، که هر دو سال یکبار در آکادمی فیلم و با حمایت موسسه Wustenrot برگزار می شود.


1996:

Fmx - کنفرانس بین المللی انیمیشن، مفاهیم، واقعیت و محتوا که در Haus der Wirtschaft در اشتوتگارت به عنوان بخشی از هفتمین کنفرانس بین المللی اشتوتگارت آغاز شد. امروزه fmx یکی از مهمترین میدانهای رسانه دیجیتال دنیاست. در می ماه این سال برای نخستین بار "Highligts" شامل "برجسته ترین" های صنعت فیلمسازی حرفه ای با مهمانانی از هر دو گروه تشکیلات تلویزیونی و حوزه تولید فیلم و رسانه، که رویدادی دوسالانه است ارائه شد. از آن زمان این معرفی تبدیل به اولین مکان امتیازدهی کارهای دانشجویان آکادمی شده است.


1997:

از سال 1997 به این طرف، سرمایه آکادمی فیلم از بودجه ایالت فدرال Baden-Wurttemberg تامین می شود. مسولیت سیاسی و اجرایی از وزارت علوم، تحقیقات و هنر به وزارت استانی واگذار شد.


1999:

رییس جمهور فرانسه، ژاک شیراک و صدراعظم آلمان، جرارد شرادر برای تاسیس آکادمی فیلم آلمان- فرانسه به توافق رسیدند. یکسال بعد این مذاکرات دولتی منجر به تشکیل کلاسهای تخصصی Ludwigsburg/Paris در آکادمی فیلم Baden-Wurttemberg و مدرسه فیلم Le femis در پاریس گشت.


2000:

اولین کلاسهای Ludwigsburg/Paris تشکیل شدند. که شامل سه گردهمایی با مشارکت موسسه آلمان/فرانسه در لویسبرگ و سخنرانانی مانند ژان ژاک آنو کارگردان ("نام گل سرخ")، پروفسور پیتر اسلارژیک و پروفسور رژیس دبری بود. تامین مالی این گردهمایی ها به عهده شرکت رابرت بوش است. ساختمان بزرگی توسط اروین تافل نخست وزیر به طور رسمی افتتاح شد. این ساختمان محل برگزاری کلاسهای تخصصی لویسبرگ/پاریس، کتابخانه آکادمی فیلم، اداره و کارگاه تولید گشت.


2001:

پروفسور دکتر آرتور هافر جانشین پروفسور آلبرت آد به عنوان رییس هنری شد. آکادمی فیلم برنامه آموزشی خود را گسترش می دهد و دوره های مونتاژ/ویرایش و فرمهای سریالی برقرار کرده و بدین گونه نخستین مدرسه فیلم آلمان است که دوره های اختصاصی ساخت سری های تلویزیونی را ارائه می دهد.


Interiorنماي داخلي


2002:

موسسه انیمیشن، جلوه های بصری و قطعات دیجیتال پس از تولید به ریاست پروفسور توماس هیگل تشکیل شد. جدا از دوره های سازماندهی انیمیشن و مدیریت فنی، اعضای موسسه مسولیت کارهای دیجیتال پس از تولید همه طرحهای آکادمی فیلم را به عهده دارد.


کارگاه هالیوود در لوس آنجلس برای بار نخست تاسیس شد. با مشارکت UCLA این کارگاه به گروه منتخب از دانشجویان آکادمی فیلم شانس آشنایی با صنعت فیلم آمریکا از طریق برگزاری سمینارها و بازدید از استودیوهای متفاوت را به وجود می آورد. سرمایه این کارگاه سالانه توسط بنیان Baden-Wurttemberg به عنوان بخشی از بورس آموزشی این موسسه است.


2003:

برنامه آموزش سری سازی و مونتاژ/ویرایش به همراه سایر بخشهای دیگر ساختمانی جدید در عمارت تازه تاسیس Lubitsch یافت.


2004:

سمینار دو روزه "آنچه می بینیم، آنچه می خواهیم" با همکاری آکادمی Adolf Grimme در مارل برگزار شد. از آن موقع این سمینار هر ساله در ابتدای ماه اکتبر منطبق با آغاز ترم تحصیلی برگزار می گردد.


موسسه Kinderfilmhaus Ludwisburg (مرکز فیلم کودکان) در بنای تاریخی آلدینگر تاوس که از سوی شهر لویسبرگ در دسترس اکادمی قرار گرفت، افتتاح شد. اداره این مرکز به عهده دانشجویان آکادمی است. شنبه ها و یکشنبه ها آنها بازدیدکنندگان جوان و پیر را در مرکز راهنمایی کرده و از فیلمها، طرحها، عروسکها و مدلهای مختلف خود برای نمایش چگونگی عملکرد و ساخت فیلمهای ژانرهای متفاوت استفاده می کنند.


2005:

پروفسور Thomas Schadt مدیر هنری آکادمی فیلم شد.


2007:

از سال تحصیلی 2008/2007 به این سو دوره آموزش و علم جایگزین دوره تجارت و علم فیلم می شود. در این سال اولین دوره رسانه های تعاملی برگزار می شود. که این دوره ها نه تنها از نظر فنی به نوآوری می پردازد که به توسعه محتوای فرمهایی از رسانه دو جانبه مثل فیلمهایی برای تلفن همراه نیز می انجامد.
اطلاعات تماس و لينكها:

وب سايت رسمي

ايميل: info@filmakademie.de

آدرس: برلین/ ساختمان رزا لوکزمبرگ 30

تلفن: 00493041715864

فكس: 00493041715865

Share |

آرشیو انیمک